Zespół
Ortopedia i medycyna sportowa
dr n. med. Albert Stachura
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu od 2006 r. Ponad 20-letnie doświadczenie zdobywał w ośrodkach krajowych i zagranicznych m.in. Annecy, Nicei, Oxfordzie, Bostonie, Gyhum, Kiel. Specjalizuje się w zabiegach protezoplastyk stawów biodrowego, kolanowego, ramiennego oraz zabiegach małoinwazyjnych i rekonstrukcyjnych układu kostno-szkieletowego. Zajmuje się leczeniem zachowawczym dorosłych i dzieci oraz wykonuje badania ultrasonograficzne bioder u niemowląt.
lek med. Maciej Domin
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej. Specjalista Ortopedii i Traumatologii w Oddziale VI Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie Zdunowie. Specjalizuje się w operacjach choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego oraz lędźwiowego, a głównymi zainteresowaniami zawodowymi są chirurgia urazowa oraz chirurgia kręgosłupa. Swoje umiejętności poszerzał na licznych kursach w Polsce i za granicą – głównie w ośrodkach holenderskich i w Stanach Zjednoczonych. Jest czynnym członkiem i wykładowcą fundacji AO (Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen) oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.
dr n. med. Sebastian Kuras
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Absolwent Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej. Obecnie pracujący jako Specjalista Ortopedii i Traumatologii w Oddziale VI Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie Zdunowie. Swoje doświadczenie zdobywał w wielu zagranicznych ośrodkach min Londyn, Oxford, Innsbruck, Annecy, Stolzalpe. Specjalizuje się w zabiegach protezoplastyki stawów biodrowego i kolanowego, artroskopii stawu kolanowego i chirurgii urazowej. Wykonuje również zabiegi operacyjne z wykorzystaniem komórek macierzystych. Prywatnie pasjonat lotnictwa i miłośnik sportów walki.
Neurochirurgia
Dr n. med. Robert Narolewski
Specjalista neurochirurg
Ukończył Wydział Lekarski PAM w 1994 r., studiował także na University of Rochester USA – neurologia i Yale University – neurochirurgia.
Specjalizację w dziedzinie neurochirurgii i neurotraumatologii uzyskał po ukończeniu rezydentury w Oddziale Klinicznym Neurotraumatologii Pomorskiej Akademii Medycznej oraz Klinice Neurochirurgii PAM.
Doświadczenie w zakresie chirurgii podstawy czaszki zdobywał współpracując z Prof. Sylwestrem Kowalikiem z Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Odbył staże m.in. u prof. Vinko Dolenca w Oddziale Neurochirurgii w Lublanie oraz staż kliniczny w Oddziale Neurochirurgii University of Arizona, Tucson, USA. Głównymi obszarami działalności leczniczej są:
- Neurochirurgia naczyniowa
- Neuroonkologia
- Chirurgia podstawy czaszki
- Leczenie chorób zwyrodnieniowych i urazów kręgosłupa
Laryngologia
lek. med. Kamil Sarna
Specjalista otolaryngolog
Dr Kamil Sarna jest absolwentem Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie (rocznik 1994 r.)
Od 1996 r., po stażu podyplomowym, pracował w Oddziale Laryngologii w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie pełnił funkcje asystenta oraz zastępcy ordynatora.
W latach 2006 i 2007 pracował w prywatnej klinice laryngologicznej w Warszawie, gdzie uczył się i doskonalił nowoczesne techniki operacyjne stosowane w laryngologii. Od 2002 prowadzi prywatny gabinet laryngologiczny systematycznie wyposażany w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i operacyjny. Uczestnik licznych kursów, konferencji, zjazdów z zakresu otorynolaryngologii w kraju i zagranicą.
Ginekologia
prof. dr hab. n. med. Aneta Cymbaluk-Płoska
Specjalista ginekolog położnik
Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej wydziału lekarskiego w Szczecinie. Aktualnie zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze i Klinice Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej Dorosłych i Dziewcząt PUM. Jest specjalistą w dziedzinie ginekologii i położnictwa (specjalizacja w 2012 roku) oraz z ginekologii onkologicznej (2018).
Otrzymała szereg nagród w tym Nagrodę Rektora PUM. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Jest też członkiem Koleżeńskiego Sądu Lekarskiego przy PTGO.
dr n. med. Paweł Brelik
Specjalista ginekolog położnik
W 1999 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.
Od 2001 roku był zatrudniony na stanowisku asystenta w Klinice Rozrodczości i Ginekologii PUM. W latach 2005-2009 pracował i zdobywał doświadczenie zawodowe w Wielkiej Brytanii jako lekarz ginekolog-położnik. W 2006 roku uzyskał Dyplom Królewskiego Towarzystwa Położników i Ginekologów w zakresie planowania rodziny i zdrowia seksualnego oraz akredytację Brytyjskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patologii Szyjki Macicy.
W 2007 roku obronił pracę doktorską z zakresu stymulacji jajeczkowania do procedury zapłodnienia pozaustrojowego i uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. W 2010 roku ukończył specjalizację z zakresu położnictwa i ginekologii. Brał udział w licznych badaniach klinicznych oraz wielu krajowych i zagranicznych kursach doskonalących, w tym z zakresu endoskopii i medycyny estetycznej.
Aktualnie pracuje jako ginekolog-położnik oraz specjalista w zakresie medycyny rozrodu.
Zainteresowania zawodowe Doktora oscylują wokół medycyny rozrodu, endoskopowej ginekologii operacyjnej oraz planowania rodziny i zdrowia seksualnego i patologii szyjki macicy. Doktor brał udział w licznych badaniach klinicznych oraz wielu krajowych i zagranicznych kursach doskonalących, w tym z zakresu ginekologii operacyjnej i medycyny estetycznej.
Chirurgia ręki
dr n. med. Paweł Dec
Specjalista chirurgii ręki i chirurgii ogólnej
Specjalista Chirurgii Ręki. Absolwent Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Jako jeden z kilkunastu lekarzy w kraju zdał prestiżowy europejski egzamin specjalizacyjny z chirurgii ręki FESSH Diploma (EBHS) uznawany na terenie całej UE dzięki akredytacji UEMS (Union Européenne des Médecins Spécialistes). Uczestnik szeregu specjalistycznych kursów na renomowanych uniwersytetach m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Stanach Zjednoczonych i Singapurze. Autor kilkunastu prac naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki PTChR oraz Europejskiego Towarzystwa Artroskopii Nadgarstka EWAS. Szczególnie zainteresowany artroskopią nadgarstka i stawów ręki, chirurgią zmian zwyrodnieniowych i reumatycznych oraz małoinwazyjnym leczeniem zespołów uciskowych nerwów kończyny górnej.
Chirurgia ogólna
Szymon Kosiłowicz
Specjalista chirurgii ogólnej
Absolwent wydziału lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej z ponad 20-letnim stażem pracy. Posiada specjalizację z Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Naczyniowej. Pan Doktor na co dzień pracuje na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej SPWSZ w Zdunowie. Od kilku lat specjalizuje się w laparoskopowych operacjach przepuklin pachwinowych.
Bariatria i leczenie otyłości
lek. med. Bartosz Kowalewski
Chirurg bariatra
Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii onkologicznej. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w chirurgicznym leczeniu otyłości.
dr n. med. Michał Duchnik
Chirurg bariatra
Specjalista chirurgii ogólnej, od lat zajmujący się chirurgicznym leczeniem otyłości. Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Sekcji Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz członek IFSO – Międzynarodowej Federacji Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej. Aktywnie promuje oraz edukuje pacjentów i lekarzy w zakresie chirurgicznego leczenia otyłości, przyczyniając się do wzrostu świadomości społecznej zagrożeń związanych z chorobą otyłościową.
lek. med. Maciej Kowański
Chirurg bariatra
Absolwent Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Odbył staż podyplomowy w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. W trakcie studiów aktywnie działał w zarządzie Studenckiego Towarzystwa Naukowego PUM. Na co dzień pracuje w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Poradni Chirurgicznego Leczenia Otyłości SPWSZ w Szczecinie – Zdunowie.
mgr Aleksandra Pankowska
Dietetyk
Dietetyk kliniczny, specjalizujący się w leczeniu otyłości patologicznej. Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka oraz Studiów z zakresu dietetyki w Chorobach Wewnętrznych i Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Warszawie i Dietetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
mgr Justyna Wytracz
Psycholog
Psycholog ze specjalnością kliniczną, na co dzień współpracująca z pacjentami chorującymi na otyłość w różnym stopniu zaawansowania. Obejmuje opieką pacjentów na wszystkich poziomach leczenia bariatrycznego – przeprowadza kwalifikacje do operacji, wspiera na etapie przedoperacyjnym oraz pooperacyjnym. Ukończyła Roczne Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania (OCZO), Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach w I stopniu, a także szkolenie z zakresu traumy medycznej.
Agnieszka Drewnowska
Koordynator pacjenta bariatrycznego
Agnieszka zaplanuje oraz przeprowadzi Cię przez cały proces leczniczy – od pierwszej konsultacji, przez leczenie i kontrole pooperacyjne. Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz wsparcia, Agnieszka jest pierwszą osobą, z którą trzeba porozmawiać.
Zespół anestezjologiczny
Zespół anestezjologiczny zapewnia pełną opiekę anestezjologiczną pacjenta przed, w trakcie i po zabiegach operacyjnych i innych procedurach medycznych. Jego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pacjentom, w tym m.in.:
- wywiad i kwalifikacja pacjenta do zabiegu oraz ocena przed znieczuleniem,
- podanie znieczulenia,
- monitorowanie i utrzymanie funkcji życiowych podczas zabiegu,
- zabezpieczenie opieki pooperacyjnej i złagodzenie bólu po zabiegu.
Do naszego zespołu anestezjologicznego należą:
- Piotr Kornak
- Magdalena Burszewska
- Jacek Grzesiuk
- Małgorzata Białożyńska
- Paulina Gziut
Koordynacja kliniki
Sylwia Surman
Asystentka i koordynatorka kliniki
Koordynator medyczny, przewodnik pacjenta w trakcie przygotowań do leczenia operacyjnego. Pełni funkcję informacyjną, edukacyjną, jest łącznikiem między lekarzem a pacjentem.